niedziela, 29 października 2017
energia
Widać, że to ty zakładasz coś na podstawie wyglądu i prawdopodobieństwa.
Dobór kolektorów słonecznych w stosunku do oczekiwań inwestora następuje na podstawie ich parametrów cieplnych. budynek porównywalny. Nie wiem jakie zużycie prądu jest u innych osób nie grzejących prądem ale jak pytam po znajomych to mając domy 100-120m2 płacą od 100 - 170 zł miesięcznie za prąd.
Gdyby przeliczyć proporcjonalnie to na mieszkanie 110 m2 dla 4 osób mielibyśmy 3200 zł rok:) ale tak to to pewnie nie działa. Wracając jednak do PV czy lepiej robić system wyspowy czy też odsprzedawać energię? I ile zamontować KW na dom 30kw/m2?Szkło przepuszcza promieniowanie podczerwone w szerokim spektrum, ale w tym w którym utrzymujemy temperaturę naszych domów, zatrzymuje!
Tym samym duże przeszklone powierzchnie dostarczają nam darmowej energii ze Słońca bez
obawy o straty cieplne budynku.
Swoją drogą Panowie ile powinno się zużywać prądu dla 4 osobowej rodziny żyjąc normalnie. Nie licząc grzania.Zużycie kWh na światło, gotowanie, cwu, komputer tv pranie jest takie samo, niezależnie od powierzchni.onieważ szkolnictwo leży... jeszcze w XXI wieku wypuszcza się na rynek tumanów proponujących pośrednie ogrzewanie gazem czy węglem. A jak nawet ktoś z pompą ciepła się trafi, to okazuje się, że nie zna jej działania i nie wie jak ją montować. Są nawet tacy, co pompę ciepła montują w miejsce kotła gazowego do grzania wody i podłogi. Należy pisać o źle wykształconych szkodnikach, wcześniej czy później ktoś na politechnice zacznie myśleć. Myślenie ma przyszłość, ogrzewanie centralne, żadnej
W domach o małym zapotrzebowaniu, tak naprawdę nie da się oddzielić pewnych spraw, bo zyski z tematów "niegrzewczych" stanowią, duży % zapotrzebowania i są zależne od trybu życia itp.
Dlatego przy małych potrzebach tak ważny jest system niecentralny, który dokładnie każdą kWh z zysków uwzględni. Dobrze jak projektant, zna się trochę na projektowaniu, energooszczędnym. Mało tego, przynajmniej niech wie co to znaczy! Ja jestem za budową domu energooszczędnego. Moim zdaniem to swietna inwestycja, która po latach się zwróci. Sama rozważam budowę takiego domu, przeglądałam już nawet ofertę okien energooszczędnych
Pani Sobie wyobrazi, że do bolida formuły 1 "projektant" wkłada sinik od walca drogowego.
Dlatego też, główne założenie - czyli do 10W/m2 to czysta utopia .
Zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania ma 43,5kWh/m2/rok, udokumentowane.
Parametry cieplne są jasno określone w sprawozdaniu badań wydane przez niezależne laboratorium.
Ale tym się nie zajmuj, bo to jak widać za trudne dla Ciebie, i jak widać nie rozumiesz tego
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz